/Hakkımızda

Hakkımızda

Diyabet Teknolojileri

HAKKIMIZDA :

Günümüze kadar gelen Tip 1 diyabet Mellitus birçok insanı hayati anlamda etkilemektedir. Çeşitli tedavi stratejileri geliştirilmekle birlikte yapılan çalışmalar öyle bir boyuta ulaşmıştır ki immünoloji alanından da yararlanılmaktadır.2018 yılında kurduğumuz ‘’ Diyabet Gelişmeleri‘’ Tip 1 diyabet’e dair gözlem ve deneysel yöntemlere dayanan tüm bilimsel araştırmaları rapor etmeyi hedeflemektedir. 

Diyabet Gelişmeleri

Destekçilerimiz : Prof. Dr. Oğuzhan Deyneli

Prof. Dr. Oğuzhan Deyneli 1969 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1993 yılında mezun olduktan sonra İç Hastalıkları ihtisasını 1998 yılında, ardından Endokrinoloji ve Metab. Hast. yan dal ihtisasını 2001 yılında Marmara Üniv. Tıp Fakültesi’nde tamamladı. 2008’de doçent, 2015’de profesör oldu. 2001-2017 yılları arasında Marmara Üniversitesi İç Hastalıkları ABD Endokrinoloji ve Metab. Hast. BD.’da öğretim üyesi olarak çalıştı. 2017 yılından itibaren Koç Üniversitesi Hastanesi’nde çalışmaktadır.

Diyabet Gelişmeleri

Editör , Site ve Yayın Sorumlusu , Hakan Çelen

2008 yılı haziran ayından beri tip 1 diyabetli Hakan Çelen Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde eğitimini devam ettirmektedir. Diyabet Gelişmeleri’nde site, yayın sorumluluğunu ve editörlüğü üstlenmektedir.

Biz kimiz ?

Diyabet Gelişmeleri , tip 1 diyabet’e dair dünyadaki tüm gelişmeleri takip eden ve insanları diğer önemli konulardan da haberdar etmeye çalışan bir haber sitesidir. Diyabet gelişmeleri , Tip 1 diyabetliler tarafından kurulmuştur.

Neden Kurulduk ?

Dünyanın dört bir yanında yüz binlerce önemli bilimsel çalışma yayınlanıyor. Bu çalışmaların kayıt altında tutulmasını düşündüğümüz için 2018 yılında Diyabet Gelişmelerini kurduk.

Ayriyetten Sitemizi kurarken bizde sonsuz desteği olan Aygül Begüm Tunar hanım’a sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz . Kendisi aynı zamanda tip 1 diyabetli ve bu konuda diyabetli birçok insana destek oluyor. Çok emek veriyor. ve iyiki tanımışız kendisini.

Diyabet Gelişmeleri Ekibi

Site ve Yayın Sorumlusu , Hakan Çelen ( Editör )

İletişim : diyabetgelismeleri@hotmail.com