Hakkımızda

2018 yılında kurduğumuz ‘’ Diyabet Gelişmeleri‘’ Tip 1 diyabet’e dair gözlem ve deneysel yöntemlere dayanan tüm bilimsel araştırmaları rapor etmeyi hedeflemektedir. Bununla birlikte amacımız türkiye’de bilim anlayışının gelişmesine ve bilim okuryazarlığının artmasına katkıda bulunmaktır.

Destekçilerimiz : Prof. Dr. Oğuzhan Deyneli

Diyabet Gelişmeleri

Prof. Dr. Oğuzhan Deyneli 1969 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1993 yılında mezun olduktan sonra İç Hastalıkları ihtisasını 1998 yılında, ardından Endokrinoloji ve Metab. Hast. yan dal ihtisasını 2001 yılında Marmara Üniv. Tıp Fakültesi’nde tamamladı. 2008’de doçent, 2015’de profesör oldu. 2001-2017 yılları arasında Marmara Üniversitesi İç Hastalıkları ABD Endokrinoloji ve Metab. Hast. BD.’da öğretim üyesi olarak çalıştı. 2017 yılından itibaren Koç Üniversitesi Hastanesi’nde çalışmaktadır.

Yönetici ve Editörler:

Hakan Çelen

2008 yılı haziran ayından beri tip 1 diyabetli Hakan Çelen Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2018 yılından bu yana Diyabet Gelişmeleri’nde editörlük yapmaktadır.

Yaşın Erenay

Danışma Kurulu

Yazı hazırlık işlemleri sırasında gerekli uzmanlardan bilgi anlamında yardım alıyoruz. Bu desteği bir an olsun esirgemeyen bu kurula teşekkür ederiz.

– Prof. Dr. Oğuzhan Deyneli

Biz kimiz ?

Diyabet Gelişmeleri , tip 1 diyabet’e dair dünyadaki tüm gelişmeleri takip eden ve insanları diğer önemli konulardan da haberdar etmeye çalışan bir haber sitesidir. Diyabet gelişmeleri , Tip 1 diyabetliler tarafından kurulmuştur.

Neden Kurulduk ?

Dünyanın dört bir yanında yüz binlerce önemli bilimsel çalışma yayınlanıyor. Bu çalışmaların kayıt altında tutulmasını düşündüğümüz için 2018 yılında Diyabet Gelişmelerini kurduk.

Ayriyetten Sitemizi kurarken bizde sonsuz desteği olan Aygül Begüm Tunar hanım’a sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz . Kendisi aynı zamanda tip 1 diyabetli ve bu konuda diyabetli birçok insana destek oluyor. Çok emek veriyor. ve iyiki tanımışız kendisini.

Diyabet Gelişmeleri Ekibi

Site ve Yayın Sorumlusu , Hakan Çelen ( Editör )

İletişim : diyabetgelismeleri@hotmail.com