Site Kuralları

Kurallar ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar :

Aşağıda belirttiğimiz tüm bilgiler hepimiz için büyük bir önem taşımaktadır. 

Dikkat Edilmesi Gerekenler :

 1. Bilgi hırsızlığına asla izin vermeyiniz.
 2. Paylaşımlar da mutlaka kaynak belirtiniz.Dünyanın neresinde olursanız olun bu bahsettiğimiz duruma müsaade edilmez Kim ne olursa olsun  Şu sebepten ; Bir yazı oluşturulduğunda o yazıyı asıl yazan kişi günlerce belkide haftalarca uğraşır. Aslında şöyle söylenebilir bilgiyi kaynaklardan toplamak , analiz etmek ve sentezlemek pek de kolay bir iş değildir. Günleri belkide ayları,yılları alabilir. Bu yüzden de bilgi hırsızlığının yapılması bu kişiye büyük bir saygısızlık kabul edilir.
 3. Herkesin Görüşüne saygı duyunuz.

Dikkat Ettiğimiz Noktalar :

 1. Burada yazılan haberlerin kaynağının belirtilmesi hepimizin iyiliği için zorunludur.
 2. Buradaki haberler asla bir kar amacı uğruna paylaşılmaz. Aksine insanları bilgilendirmek için yazılır.
 3. Asla sağlık üzerine tavsiyeler verilmez sadece rehber olunur.
 4. Yazılan hiçbir haber subjektif bir biçimde yazılmaz. Yerine objektif bir biçimde yazılır. Bu şu demektir ; haberler kişinin kendi taraflı düşüncesi olmadan yazılır. Çünkü bilginin doğru olması hepimiz açısından mühimdir. Bilgileri yorumlayıp kendi tarafına göre uyarlamak son derece sakıncalıdır.
 5. Bu haberleri hazırlayan bizlerinde diyabetli olduğunu unutmayınız. Bizde tıpkı sizler gibiyiz
 6. En başta biz de dahil olmak üzere asla saygıyı eksik etmemeliyiz. 
 7. Bu sitede en başta hastanın gözünden görmek esastır. Aslında bunun ne anlama geldiğini biz diyabetliler biliriz. 
 8. Bu sitede paylaşım olsun diye veya şöyle açmak gerekirse ” olacak, yapılacak , son bulacak  gibi henüz olgusal bir niteliği olmayan yayınlar yapılmaz. İnsanlar için gerçekten bilgilendirici ve gerçekten yıllarca çalışılan yayınlar yapılır.
 9. Hastalara tedavi süreci boyunca sağlık üzerine tavsiye verilmemesi zorunludur. Bunun yerine kendi doktorlarına danışmaları ve onlarla irtibata geçmeleri gerektiği söylenmelidir.

Acil Durumlar :

 1. Acil bir durum yaşadığınızda en başta doktorunuz olmak üzere mutlaka irtibat halinde kalmalısınız.
 2. Dışarıda bulunduğunuzda ve insülin sıkıntısı yaşadığınızda doktorunuzla irtibat halinde olmalısınız. Eğer aksi bir durum olursa acil servise gitmelisiniz.
 3. Sitemiz mutlaka acil durumlara açıktır şunlar gibi ( insülin sıkıntısı , ve diğer diyabet malzemelerinin eksikliği( facebook’daki massengerdan bize mesaj atabilirsiniz )
 4. insülin Pompası kullanıcısıysanız ve beklenmedik bir durumla karşı karşıya kalırsanız örneğin : set ve rezervuarların tükenmesi gibi doktorunuzla irtibatta olunuz. Ve bize ayrıca bu durumu bildirebilirsiniz. Bu konuda sağlığınız adına yardıma açığız.

Diyabet Gelişmeleri Ekibi

Diyabet gelişmeleri dünyadaki gelişmeleri takip eden bir haber sitesidir. Sağlık kuruluşlarının , sağlık profesyonellerinin yerine geçmez.