Dexcom, G7 sisteminin özelliklerini ATTD 2020’de paylaştı.

Diyabet teknolojilerinde önemli bir yere sahip dexcom en son G6 ve G7 modellerinin omnipod horizon ile entegre olmasını sağlamak için insulet ile partner olacağını açıklamıştı.

Peki diyabet teknolojilerindeki gelişmeler neler ?


Dexcom G7 sisteminde şu gelişmeleri göreceğiz.

Dexcom bir sürekli glikoz ölçüm sistemidir.

  • Öncekilerde olduğu gibi gerçek zamanlı bir CGM
  • Kalibrasyon gerekmiyor. ( parmaktan ülçümle kan şekeri değerinin sisteme girilmesi işlemi. )
  • Daha uzun sensör kullanım süresi : 14 ila 15 güne kadar uzatılması planlanıyor.
  • Şuankilere göre daha küçük ve daha ince : Dexcom CEO’su ” Çeyrekten daha ufak olacak giydiğinizi bile hissetmeyeceksiniz.
  • Belirgin şekilde düşük maliyette olması bekleniyor.
  • Haberlerde sensör ısınma süresinin kısaltılacağı ilgili bilgiler yer alıyor. Önümüzdeki günlerde bu bilginin netleşeceğine inanıyoruz.
  • Transmitter tekrar kullanılmayacak yani tamamen tek kullanımlık : Sensörü kullandıktan sonra , plastik parçanın tamamı atılıyor. Daha sonra yeni bir tanesi kullanılıyor.( Libre gibi )
  • Bluetooth bağlantısıyla verilerin akıllı telefon üzerinden görüntülenmesi : Tıpkı dexcom G6 sisteminde olduğu gibi bu sistemde de kan şekeri değerlerini görmeniz için receiver’ın olması gerekmeyecek.

En son dexcom, basın açıklamasında şunları söylemişti ” G7’nin tasarımında önceki nesil dexcom CGM’lerinde yaptığımızdan farklı bir yaklaşımı ele alıyoruz. Hedefimiz yüksek standartlarda , ancak güvenilir şekilde daha uygun bir maliyette üretilmesi.

Üstelik dexcom G7 sistemi kablosuz insülin pompası Omnipod’a entegre olacak. Bunu Omnipod’un bir üst teknolojileri Horizon’da da göreceğiz. Detayları okumak için tıklayın.

Sistemin 2021 yılı içerisinde satışa sunulacağı belirtiliyor.

Kaynak : https://myglu.org/articles/dexcom-announces-plans-for-limited-g7-cgm-rollout-in-late-2020. https://diatribe.org/whats-coming-dexcom-2020-low-cost-slimmer-fully-disposable-cgm

CEVAP

Yorum yap
Adınızı lütfen buraya giriniz