Bu yazımızda ülkemizde de kullanılan dexcom G6 sistemini deneyimleyerek tecrübelerimizi sizlerle paylaştık.

Dexcom G6 bir sürekli glikoz ölçüm sistemidir. Sistem her 5 dakika da bir cilt altı sıvısından ölçüm yapar. Sistem hakkında ve kurulumu hakkında daha ayrıntılı bilgi için ” Dexcom G6 kullanıcılarından Gelenler ” başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

BÖLÜM 1:

Kurulumu:

4 Ekim tarihinde medsalus ofisinde sensör takıldı. Başlangıçta hafif bir kanama olsa da işleme devam edilip transmitter ile birleştirildikten sonra android telefon üzerinde kendi uygulaması üzerinden adımlar takip edildi. Uygulama daha sonra sizden sensör kodu ve verici kodunu istiyor. Bu adımı da tamamladıktan sonra 2 saatlik sensör ısınması denilen bir işlem başlıyor. Sensör ısınması bittikten sonra sensör ölçüm yapmaya başlıyor. Hatırlatmakta fayda var sensör glukoz değerleri telefon üzerinden veya kendi cihazı üzerinden takip edilebilir. Bu kullanıcının tercihine kalmış. Biz telefon üzerinden takip ettik.

Deneyimler:

Bu bölümde 2 gün boyunca hem kan şekeri ölçümüyle hem de dexcom G6 sistemiyle kan şekerini takip ettik ve çıkan değerleri birbiriyle karşılaştırdık. Bu verilere dexcom’un Clarity uygulamasıyla ulaştık.

işte detaylar:

Kullanıcılar için önemli bilgilendirme : Siz de kendi verilerinize bu şekilde ulaşmak istiyorsanız yazının sonundaki linke tıklayıp kaydınız yoksa kaydınızı yapın. Bunun için ev kullanıcıları için Dexcom clarity seçeneğini seçin. https://www.dexcom.com/tr-TR/clarity-turkey-tr

Ayrıca Dexcom G6 hakkında daha fazla bilgi için Medsalus firmasıyla iletişime geçebilirsiniz. Bu link üzerinden firmaya ulaşabilirsiniz. https://medsalus.com.tr

CEVAP

Yorum yap
Adınızı lütfen buraya giriniz