15.7 C
Istanbul
Cuma, Haziran 4, 2021
Ana Sayfa diyabet gelişmeleri Medtronic'in Yeni Sensörü Guardian Sensör 4 Avrupa Onayı Aldı.

Medtronic’in Yeni Sensörü Guardian Sensör 4 Avrupa Onayı Aldı.

Medtronic , yeni sürekli glikoz ölçüm sistemi Guardian Sensör 4 ‘ün Avrupa uygunluk belgesi ( CE ) aldığını açıkladı. En son Medtronic’in diğer sistemi MiniMed 780G Geçtiğimiz yıl Avrupa onayı almıştı. ve bu yıl ülkemize gelmişti.

Yeni çıkacak olan Guardian Sensör 4 kalibrasyon için parmak ölçümüne gerek duymamaktadır. Sistem ayrıca MiniMed 780G insülin pompası ile birlikte kullanılabilmektedir.

işte detaylar;

Guardian Sensör 4 ‘ün Özellikleri:

Görsel Kaynak: Medtronic , ATTD 2021 , Guardian Sensör , 7 günlük yeni infüzyon seti ve MiniMed 780G insülin pompası

– Yeni sensör , Guardian sensör 3 gibi aynı boyutta ve ayrıca kullanım süresi 7 gün.

– Isınma süresi ise 2 saat.

– MiniMed 780G ile birlikte kullanılabiliyor.

Parmak ölçümü kalibrasyonları gerekmiyor: Yani kullanıcının kalibrasyon yapmadan sistemi kullanması mümkün.

Ek Bilgiler:

MiniMed 780G sisteminde otomatik mod ( smartguard ) özelliğini kullanmayı tercih eden kişiler için sistem guardian sensör 4 ‘ün ölçtüğü değerlere göre her 5 dakika da bir insülin gönderimini otomatik ayarlıyor.

Guardian Sensör 4 Avrupa’da onaylandı. ABD’de ise Amerikan Gıda ve İlaç idaresinin onayı bekleniyor. Ancak henüz onaylanmadı.

Firma ayrıca bu yaz ayı içerisinde ” Synergy ” olarak isimlendirilen yeni nesil ve tamamen tek kullanımlık CGM sistemini Amerikan Gıda ve İlaç idaresine sunmayı planlıyor. Yetkiler görünüş olarak sensörün vücut üzerinde daha ufak bir yer kaplayacağını belirtiyor. Yani Önceki sensörlere ( Guardian 3 ve Guardian 4 ) göre % 50 oranında daha küçük bir boyutta olacakmış. Sensörün kullanım süresi ise 7 gün ve parmak ölçümüne gerek duyulmuyor.

Avrupa Uygunluk Belgesi Hakkında : ( CE )

Bu belge Avrupa birliğinin belirlediği yönetmeliğe uygun olduğunu ve gerekli bütün uygunluk değerlendirme faaliyetlerinden geçtiğini bununla birlikte sağlık, güvenlik, tüketicinin ve çevrenin korunması gerekliliklerine uygunluğunu gösteriyor. Yani insan , hayvan ve çevre açısından güvenli ve sağlıklı.

Minimed 780G insülin Pompası Hakkında:

Sistem şunlardan oluşur:

1- Bir insülin pompası

2- Guardian Sensör 3 :Bluetooth wireless teknolojisine sahip aynı zamanda üzerinde GL3 ibaresi olan Guardian Link 3 Transmitter. 

Transmitter sensörün ölçtüğü değerleri insülin pompasına gönderir.

3- Telefon üzerinden kan şekeri takibi için mobil uygulamalar: MiniMed Mobil uygulaması , Carelink Connect Uygulaması

4-  Accu-Chek Guide Link Kan şekeri ölçüm cihazı : Bu cihazla kan şekeri ölçüm sonuçları kablosuz olarak hızlı ve kolay sensör kalibrasyonu için insülin pompasına gönderilir.

5- Mavi adaptör : İnsülin pompasının raporunu almak amacıyla kullanılır. 

Özellikler:

– SmartGuard teknolojisi , glukoz seviyelerini 70 – 180 mg/dL hedef aralığında tutmaya yardımcı olmak için sensör glukoz değerlerine göre bazal insülin ve otomatik düzeltmeler sunar.

– Bu Teknoloji sistemin en önemli özelliklerinden biridir. Bu özellik bireyin sensör glukoz değerlerine ve bir sağlık profesyoneli ile sistem üzerinden belirlenmiş hedef kan şekeri değerlerine göre bazal insülini otomatik bir şekilde ayarlar. ve ayrıca yüksek kan şekerini azaltmak için düzeltme insülini gönderir.

Ek not: Guardian sensör 4 ile ilgili yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

1.Kaynak: https://investorrelations.medtronic.com/news-releases/news-release-details/medtronic-secures-two-ce-mark-approvals-guardian-4-sensor-inpen.

2.Kaynak: https://diatribe.org/new-tech-advancements-make-insulin-delivery-easier-people-diabetes-europe

UYARI

Yayın politikamız gereği yapılan paylaşımların kaynak gösterilmeden paylaşılması yasaktır. 

– Paylaşımlarda alıntı yapılırken yazarın ( örneğin: diyabetgelismeleri.com ) belirtilmesi zorunludur. 

 

 

CEVAP

Yorum yap
Adınızı lütfen buraya giriniz

Medtronic'in Yeni Sensörü Guardian Sensör 4 Avrupa Onayı Aldı.

Medtronic’in Yeni Sensörü Guardian Sensör 4 Avrupa Onayı Aldı.

0
Medtronic , yeni sürekli glikoz ölçüm sistemi Guardian Sensör 4 'ün Avrupa uygunluk belgesi ( CE ) aldığını açıkladı. En son Medtronic'in diğer sistemi MiniMed 780G Geçtiğimiz yıl Avrupa onayı almıştı. ve...

Diyabet teknolojilerinin diyabet yönetiminde sağladığı faydalar

0
İnsülin Pompası ve CGM sistemleriyle yapılan çalışmalardan önemli sonuçlar paylaşıldı. Çalışmada , insülin pompası veya sürekli glikoz ölçüm sisteminden ( CGM ) birini veya her ikisini kullanan kişilerde A1C seviyelerinin daha düşük...
Medtronic’in 7 günlük yeni infüzyon seti

Medtronic’in 7 günlük yeni infüzyon seti

0
Medtronic'in 7 gün boyunca kullanılabilecek olan yeni infüzyon seti Avrupa'da tanıtıldı. işte detaylar; Medtronic , belirli Avrupa ülkelerinde 7 günlük yeni infüzyon setini tanıttı.
Dexcom G6 Kullanıcılarından Gelenler

Dexcom G6 Kullanıcılarından Gelenler

0
Dexcom G6 kullanıcılarından : Geçtiğimiz yıl ülkemize gelen Dexcom G6 sistemini bir de kullanıcılarından dinledik. - Dexcom G6 Nedir ? - Dexcom...
FDA kullanıma hazır glukagon enjeksiyonunu onayladı.

FDA kullanıma hazır glukagon enjeksiyonunu onayladı.

0
Amerikan Gıda ve İlaç idaresi (FDA ) 6 yaş ve üzeri diyabetli kişilerde şiddetli hipoglisemi tedavisi için Zealand Pharma tarafından geliştirilen glukagon enjeksiyonunu (  0.6 mg/0.6 mL , oto enjektör ve önceden...

En Popüler Yazılar

Medtronic’in Yeni Sensörü Guardian Sensör 4 Avrupa Onayı Aldı.

Medtronic , yeni sürekli glikoz ölçüm sistemi Guardian Sensör 4 'ün Avrupa uygunluk belgesi ( CE ) aldığını açıkladı. En son Medtronic'in...

Diyabet teknolojilerinin diyabet yönetiminde sağladığı faydalar

İnsülin Pompası ve CGM sistemleriyle yapılan çalışmalardan önemli sonuçlar paylaşıldı. Çalışmada , insülin pompası veya sürekli glikoz ölçüm sisteminden ( CGM )...

Medtronic’in 7 günlük yeni infüzyon seti

Medtronic'in 7 gün boyunca kullanılabilecek olan yeni infüzyon seti Avrupa'da tanıtıldı. işte detaylar; Medtronic , belirli...

Dexcom G6 Kullanıcılarından Gelenler

Dexcom G6 kullanıcılarından : Geçtiğimiz yıl ülkemize gelen Dexcom G6 sistemini bir de kullanıcılarından dinledik.